Kontakt administrationen

56 63 37 00

Telefontid alle hverdage
kl. 8.00-12.00 og kl. 13.00-15.00

CVR-nummer: 39816369
EAN-nummer: 5798000561854

Kontakt os

Du er altid velkommen til at kontakte FGU Midt- og Østsjællands administration, der ligger på skolen i Køge. Du kan også kontakte de enkelte skoler eller medarbejdere direkte.

FGU Midt- og Østsjælland
Klemmenstrupvej 25
4600 Køge

Skoler

FGU Midt- og Østsjælland driver tre skoler i Køge, Faxe og Ringsted.

FGU-skolen i Køge
(AGU, PGU og EGU)

Klemmenstrupvej 25
4600 Køge

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
56 63 37 00

FGU-skolen i Faxe
(AGU, PGU og EGU)

Præstøvej 11 A+B
4640 Faxe

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
41 78 66 49

FGU-skolen i Ringsted
(PGU og EGU)

Ahorn Allé 48B
4100 Ringsted

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
42 13 53 06

FGU-skolen i Ringsted
(AGU)

Ahorn Allé 1
4100 Ringsted

kontakt@fgu4you.dk
sikkerpost@fgu4you.dk

Medarbejdere

I FGU Midt- og Østsjælland er vi ca. 55 medarbejdere fordelt på ledelse, stab, administration, faglærere, almenlærere og vejledere.

Ledelse

Jesper MadsenDirektørjm@fgu4you.dk51 39 59 38
Maja LarsenAfdelingschef i Ringstedml@fgu4you.dk61 28 05 84
Renata HobelØkonomi- og administrationschefrh@fgu4you.dk42 13 53 01
Sarah Macdonald ArnskovAfdelingschef i Faxe sma@fgu4you.dk61 28 05 90
Søren StryhnAfdelingschef i Køgesst@fgu4you.dk21 72 44 95

Stab

Abdullah AbdullatifIT-supporter i Ringstedaa@fgu4you.dk51 39 59 30
Klaus Ryan RasmussenIT-supporter i Køgekrr@fgu4you.dk51 39 59 27
Meryem KozanGennemførelsesmentor i Køgemk@fgu4you.dk23 81 34 95
Sofie Tønsberg-JensenKonsulent og International Projektkoordinatorshs@fgu4you.dk42 13 53 13
Stig Noe NielsenPedel i Køgesnn@fgu4you.dk51 39 59 39
Tobias Eggert Friis JohansenGennemførelsesmentor i Ringsted/Faxetej@fgu4you.dk51 39 59 36
Zeryab IjazStudentermedhjælper i kommunikationzlj@fgu4you.dk

Administration

Charlotte Thornberg BachAdministrativ medarbejder i Faxe & Ringstedctb@fgu4you.dk41 78 66 49
Jeannie RasmussenStudiesekretær i Køgejra@fgu4you.dk42 13 53 00
Jonas LausenLøn- og personalemedarbejder i Køgejl@fgu4you.dk51 39 59 35
Linda ØstergaardAdministrativ medarbejder i Køgeloe@fgu4you.dk61 28 05 81
Sophie Søndergaard HjorthStudiesekretær i Køgessh@fgu4you.dk41 78 66 41
Vibeke Søe HartvigsenAdministrativ medarbejder i Køgevsh@fgu4you.dk23 61 37 38

Vejledere

Dorthe LethVejleder og almenlærer i PASE i Ringsteddl@fgu4you.dk51 39 59 32
Fritze TillischVejleder i Ringstedft@fgu4you.dk51 39 59 34
Githa LarsenVejleder i Køgegl@fgu4you.dk42 13 53 05
Ninette Gradholt DieckmannVejleder i Køgengd@fgu4you.dk51 39 59 26
Sanne KrøyerVejleder i Faxeskr@fgu4you.dk41 78 66 44

Faglærere

Anders JørgensenFaglærer i Industri i Køgeaj@fgu4you.dk42 13 53 02
Annette KleiterFaglærer i Kommunikation & Medier i Køgeak@fgu4you.dk41 78 66 43
Bjørn HansenFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg i Køgebjh@fgu4you.dk42 13 53 11
Christina Abildtrup JørgensenFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri i Køgecaj@fgu4you.dk42 13 53 04
Christian TranbergFaglærer i Mad & Ernæring i Ringstedct@fgu4you.dk51 39 59 23
Claus Hoff PetersenFaglærer i Industri i Køgecp@fgu4you.dk41 78 66 48
Egon HansenFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri i Køgeeh@fgu4you.dk61 28 05 87
Finn LystrupFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri i Ringstedfl@fgu4you.dk51 39 59 40
Flemming HansenFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg i Ringstedfh@fgu4you.dk51 39 59 33
Helle NilssonFaglærer i Turisme, Kultur & Fritid i Faxehn@fgu4you.dk51 39 59 28
Jeanette HansenFaglærer i Omsorg & Sundhed i Køgejh@fgu4you.dk61 28 05 83
Jeannette HashøjFaglærer i Handel & Kundeservice i Køgejha@fgu4you.dk42 13 53 12
Jonas Alec WyardFaglærer i Mad & Ernæring i Faxejaw@fgu4you.dk51 39 59 24
Kristina AndersenFaglærer i Handel & Kundeservice i Ringstedka@fgu4you.dk42 13 53 03
Rasmus SkaaningFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri i Ringstedrs@fgu4you.dk
Robin HingeFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg i Ringstedrhi@fgu4you.dk51 39 59 37
Stine HarttungKøkken assistent i Køgesha@fgu4you.dk61 28 05 91
Szaida SippeckiyFaglærer i Omsorg & Sundhed Ringstedszs@fgu4you.dk51 39 59 31
Søren GaedtSTU-Undervisersga@fgu4you.dk29 40 42 39
Søren JuelFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg i Faxesj@fgu4you.dk42 13 53 14
Thomas Breum KnudsenFaglærer i Mad & Ernæring i Køgetbk@fgu4you.dk61 28 05 91

Almenlærere

Alex RandlevAlmenlærer i matematik og naturfag i Faxealr@fgu4you.dk61 28 05 82
Alex RiisbergAlmenlærer i matematik i Køge ar@fgu4you.dk61 28 05 93
Anette MikkelsenAlmenlærer i dansk, matematik og PASE i Ringstedam@fgu4you.dk51 39 59 21
Christine HolmAlmenlærer i dansk, dansk som andetsprog og ordblindeundervisning i Faxecho@fgu4you.dk41 78 66 40
Dorete MathiesenAlmenlærer i dansk, DSA og naturfag i Køgedm@fgu4you.dk23 81 40 43
Dorthe LethVejleder og almenlærer i PASE i Ringsteddl@fgu4you.dk51 39 59 32
Irene Tove HansenAlmenlærer i dansk og identitet & medborgerskab i Ringstedith@fgu4you.dk
Jane RosenkildeAlmenlærer i PASE og ansvarlig for STU i Køgejr@fgu4you.dk42 13 53 10
Linda Hejselbak ChristiansenAlmenlærer i dansk, engelsk og PASE i Faxelhc@fgu4you.dk61 96 14 42
Lykke M. LykkeAlmenlærer i dansk og PASE i Køgelml@fgu4you.dk42 13 53 09
Marianne DujardinAlmenlærer i dansk og engelsk i Ringstedmd@fgu4you.dk24 47 20 96
Morten Arndt OlsenAlmenlærer i matematik og naturfag i Ringstedmao@fgu4you.dk
Pia SahlbergAlmenlærer i dansk og engelsk i Køgepsa@fgu4you.dk42 13 53 08
Rebecca GigasAlmenlærer i matematik i Køgereg@fgu4you.dk41 78 66 42
Sami K. AkinAlmenlærer i matematik i Køgeska@fgu4you.dk41 78 66 45