Kontakt administrationen

56 63 37 00

CVR-nummer: 39816369
EAN-nummer: 5798000561854

Kontakt os

Du er altid velkommen til at kontakte FGU Midt- og Østsjællands administration, der ligger på skolen i Køge. Du kan også kontakte de enkelte skoler eller medarbejdere direkte.

FGU Midt- og Østsjælland
Klemmenstrupvej 25
4600 Køge

Skoler

FGU Midt- og Østsjælland driver tre skoler i Køge, Faxe og Ringsted.

FGU-skolen i Køge
(AGU, PGU og EGU)

Klemmenstrupvej 25
4600 Køge

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
56 63 37 00

FGU-skolen i Faxe
(AGU, PGU og EGU)

Præstøvej 11 A+B
4640 Faxe

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
41 78 66 49

FGU-skolen i Ringsted
(PGU og EGU)

Ahorn Allé 48B
4100 Ringsted

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
51 39 59 22

FGU-skolen i Ringsted
(AGU)

Ahorn Allé 1
4100 Ringsted

kontakt@fgu4you.dk
sikkerpost@fgu4you.dk
51 39 59 21

Medarbejdere

I FGU Midt- og Østsjælland er vi ca. 55 medarbejdere fordelt på ledelse, stab, administration, faglærere, almenlærere og vejledere.

Ledelse

Jesper MadsenDirektørjm@fgu4you.dk51 39 59 38
Henrik Bøll LarsenAfdelingschef i Ringstedhbl@fgu4you.dk61 28 05 84
Anders Bentsen-BøhmAfdelingschef i Køgeabb@fgu4you.dk60 57 98 45
Renata HobelØkonomi- og administrationschefrh@fgu4you.dk42 13 53 01
Sarah Macdonald ArnskovKonst. Afdelingsleder i Faxe og Uddannelseskoordinatorsma@fgu4you.dk61 28 05 90

Stab

Sarah Macdonald ArnskovKonst. Afdelingsleder i Faxe og Uddannelseskoordinatorsma@fgu4you.dk61 28 05 90
Abdullah AbdullatifIT-supporter i Ringstedaa@fgu4you.dk51 39 59 30
Kent RoseIT-supporter i Køgekr@fgu4you.dk51 39 59 27
Sofie Haagen SchmithKommunikationsmedarbejdershs@fgu4you.dk42 13 53 13
Stig Noe NielsenPedel i Køgesnn@fgu4you.dk51 39 59 39

Administration

Alice PedersenStudiesekretær i Ringstedap@fgu4you.dk51 39 59 22
Charlotte Thornberg BachAdministrativ medarbejder i Faxectb@fgu4you.dk41 78 66 49
Helle SimonsenStudiesekretær i Køgehsi@fgu4you.dk41 78 66 41
Jeannie RasmussenStudiesekretær i Køgejra@fgu4you.dk42 13 53 00
Linda ØstergaardAdministrativ medarbejder i Køgeloe@fgu4you.dk61 28 05 88
Lotte NielsenAdministrativ medarbejder i Køgeln@fgu4you.dk42 13 53 08
Malene LundStudiesekretær i Ringstedmlu@fgu4you.dk42 13 53 06

Vejledere

Dorthe LethVejleder og almenlærer i PASE i Ringsteddl@fgu4you.dk51 39 59 32
Fritze TillischVejleder i Ringstedft@fgu4you.dk51 39 59 34
Githa LarsenVejleder i Køgegl@fgu4you.dk42 13 53 05
Lykke M. LykkeVejleder og almenlærer i matematik, dansk og PASE i Faxelml@fgu4you.dk42 13 53 09
Ninette Gradholt DieckmannVejleder i Køgengd@fgu4you.dk51 39 59 26
Sanne KrøyerVejleder i Faxeskr@fgu4you.dk41 78 66 44

Faglærere

Anders JørgensenFaglærer i Industri i Køgeaj@fgu4you.dk42 13 53 02
Annette KleiterFaglærer i Kommunikation & Medier i Køgeak@fgu4you.dk41 78 66 43
Christina Abildtrup JørgensenFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri i Køgecaj@fgu4you.dk42 13 53 04
Christian TranbergFaglærer i Mad & Ernæring i Ringstedct@fgu4you.dk51 39 59 23
Claus Hoff PetersenFaglærer i Industri i Køgecp@fgu4you.dk41 78 66 48
Egon HansenFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri i Køgeeh@fgu4you.dk61 28 05 87
Emma Elmelund JakobsenFaglærer i Mad & Ernæring i Køgeej@fgu4you.dk41 78 66 47
Erika HasselbalchFaglærer i Omsorg & Sundhed i Ringstedeha@fgu4you.dk51 39 59 31
Finn LystrupFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri i Ringstedfl@fgu4you.dk51 39 59 40
Flemming HansenFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg i Ringstedfh@fgu4you.dk51 39 59 33
Helene HansenFaglærer i Omsorg & Sundhed i Faxehh@fgu4you.dk
Helle NilssonFaglærer i Turisme, Kultur & Fritid i Faxehn@fgu4you.dk51 39 59 28
Jeanette HansenFaglærer i Omsorg & Sundhed i Køgejh@fgu4you.dk61 28 05 83
Jeannette HashøjFaglærer i Handel & Kundeservice i Køgejha@fgu4you.dk42 13 53 12
Morten NielsenFaglærer i Mad & Ernæring i Køgemn@fgu4you.dk61 28 05 91
Rasmus SkaaningFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri i Ringstedrs@fgu4you.dk51 39 59 35
Robin HingeFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg i Ringstedrhi@fgu4you.dk51 39 59 37
Susanne StryhnFaglærer i Handel & Kundeservice og almenlærer i ordblindeundervisning i Ringstedss@fgu4you.dk51 39 59 25
Søren JuelFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg i Faxesj@fgu4you.dk42 13 53 14
Terese Buchwald MikkelsenFaglærer i Mad & Ernæring i Faxetbm@fgu4you.dk51 39 59 24
Thomas Engell PedersenFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg i Køgetep@fgu4you.dk42 13 53 11

Almenlærere

Alex RiisbergAlmenlærer i matematik i Køge ar@fgu4you.dk
Anette MikkelsenAlmenlærer i dansk, matematik og PASE i Ringstedam@fgu4you.dk28 56 02 61
Birgitte StisenAlmenlærer i dansk, samfundsfag og ordblindeundervisning i Køgebs@fgu4you.dk
Christine HolmAlmenlærer i dansk, dansk som andetsprog og ordblindeundervisning i Faxecho@fgu4you.dk
Cæcilie KlinkwortAlmenlærer i matematik, naturfag og identitet & medborgerskab i Køgeck@fgu4you.dk42 13 53 07
Dorthe LethVejleder og almenlærer i PASE i Ringsteddl@fgu4you.dk51 39 59 32
Irene Tove HansenAlmenlærer i dansk og identitet & medborgerskab i Ringstedith@fgu4you.dk
Jane RosenkildeAlmenlærer i PASE og ansvarlig for KUU og STU i Køgejr@fgu4you.dk42 13 53 10
Lykke M. LykkeVejleder og almenlærer i matematik, dansk og PASE i Faxelml@fgu4you.dk42 13 53 09
Marianne DujardinAlmenlærer i dansk og engelsk i Ringstedmd@fgu4you.dk
Merete Stryhn LohseAlmenlærer i dansk, engelsk og PASE i Faxemsl@fgu4you.dk
Mette Stensgaard HansenAlmenlærer i dansk og dansk som andetsprog i Køgemsh@fgu4you.dk
Sami K. AkinAlmenlærer i matematik i Køgeska@fgu4you.dk
Sanne BundgaardAlmenlærer i dansk og PASE i Køgesb@fgu4you.dk41 78 66 46
Sten Aamund NielsenAlmenlærer i matematik og naturfag i Ringstedsan@fgu4you.dk
Susanne StryhnFaglærer i Handel & Kundeservice og almenlærer i ordblindeundervisning i Ringstedss@fgu4you.dk51 39 59 25
Thomas Spaabæk JakobsenAlmenlærer i naturfag og matematik i Faxetsj@fgu4you.dk29 32 33 99
Trine BakkedalAlmenlærer i dansk, engelsk og ordblindeundervisning i Køgetba@fgu4you.dk