Kontakt administrationen

56 63 37 00

CVR-nummer: 39816369
EAN-nummer: 5798000561854

Kontakt os

Du er altid velkommen til at kontakte FGU Midt- og Østsjællands administration, der ligger på skolen i Køge. Du kan også kontakte de enkelte skoler eller medarbejdere direkte.

FGU Midt- og Østsjælland
Klemmenstrupvej 25
4600 Køge

Skoler

FGU Midt- og Østsjælland driver tre skoler i Køge, Faxe og Ringsted.

FGU-skolen i Køge
(AGU, PGU og EGU)

Klemmenstrupvej 25
4600 Køge

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
56 63 37 00

FGU-skolen i Faxe
(AGU, PGU og EGU)

Præstøvej 11 A+B
4640 Faxe

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
41 78 66 49

FGU-skolen i Ringsted
(PGU og EGU)

Ahorn Allé 48B
4100 Ringsted

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
51 39 59 22

FGU-skolen i Ringsted
(AGU)

Ahorn Allé 1
4100 Ringsted

kontakt@fgu4you.dk
sikkerpost@fgu4you.dk
51 39 59 21

Medarbejdere

I FGU Midt- og Østsjælland er vi ca. 55 medarbejdere fordelt på ledelse, stab, administration, faglærere, almenlærere og vejledere.

Ledelse

Jesper MadsenDirektørjm@fgu4you.dk51 39 59 38
Henrik Bøll LarsenAfdelingschef i Ringstedhbl@fgu4you.dk61 28 05 84
Anders Bentsen-BøhmAfdelingschef i Køgeabb@fgu4you.dk60 57 98 45
Renata HobelØkonomi- og administrationschefrh@fgu4you.dk42 13 53 01

Stab

Abdullah AbdullatifIT-supporter i Ringstedaa@fgu4you.dk51 39 59 30
Jan SengerIT-supporter i Ringstedjs@fgu4you.dk51 39 59 36
Kent RoseIT-supporter i Køgekr@fgu4you.dk51 39 59 27
Sarah Macdonald ArnskovUddannelseskoordinatorsma@fgu4you.dk61 28 05 90
Sofie Haagen SchmithKommunikationsmedarbejdershs@fgu4you.dk42 13 53 13
Stig Noe NielsenPedel i Køgesnn@fgu4you.dk51 39 59 39

Administration

Alice PedersenStudiesekretær, Ringstedap@fgu4you.dk51 39 59 22
Charlotte Thornberg BachAdministrativ medarbejder, Faxectb@fgu4you.dk41 78 66 49
Helle SimonsenStudiesekretær, Køgehsi@fgu4you.dk41 78 66 41
Jeannie RasmussenStudiesekretær, Køgejra@fgu4you.dk42 13 53 00
Lotte NielsenAdministrativ medarbejder, Køgeln@fgu4you.dk42 13 53 08
Malene LundStudiesekretær, Ringstedmlu@fgu4you.dk42 13 53 06
Susanne Frost MichaelsenAdministrativ medarbejder, Køgesfm@fgu4you.dk61 28 05 88

Vejledere

Dorthe LethVejleder og Underviser, Ringsteddl@fgu4you.dk51 39 59 32
Fritze TillischVejleder, Ringstedft@fgu4you.dk51 39 59 34
Githa LarsenVejleder, Køgegl@fgu4you.dk42 13 53 05
Lykke M. LykkeVejleder og Underviser i Matematik og PASE, Faxelml@fgu4you.dk42 13 53 09
Ninette Gradholt DieckmannVejleder i Køgengd@fgu4you.dk51 39 59 26
Sanne KrøyerVejleder, Faxeskr@fgu4you.dk41 78 66 44

Faglærere

Anders JørgensenFaglærer i Industri, Plast & Metal, Køgeaj@fgu4you.dk42 13 53 02
Annette KleiterFaglærer i Kommunikation & Medier, Køgeak@fgu4you.dk41 78 66 43
Birgit EllegaardFaglærer i Omsorg & Sundhed, Faxebe@fgu4you.dk51 39 59 29
Christina Abildtrup JørgensenFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri, Køgecaj@fgu4you.dk42 13 53 04
Christian HaugaardFaglærer, Køgech@fgu4you.dk42 13 53 11
Christian TranbergFaglærer i Mad & Ernæring, Ringstedct@fgu4you.dk51 39 59 23
Claus Hoff PetersenFaglærer i Industri, Plast & Metal, Køgecp@fgu4you.dk41 78 66 48
Egon HansenFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri, Køgeeh@fgu4you.dk61 28 05 87
Emma Elmelund JakobsenFaglærer i Mad & Ernæring, Køgeej@fgu4you.dk41 78 66 47
Erika HasselbalchFaglærer, Ringstedeha@fgu4you.dk51 39 59 31
Finn LystrupFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri, Ringstedfl@fgu4you.dk51 39 59 40
Flemming HansenFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg, Ringstedfh@fgu4you.dk51 39 59 33
Helle NilssonFaglærer i Turisme, Kultur & Fritid, Faxehn@fgu4you.dk51 39 59 28
Jeanette HansenFaglærer i Omsorg & Sundhed, Køgejh@fgu4you.dk61 28 05 83
Jeannette HashøjFaglærer i Handel & Kundeservice, Køgejha@fgu4you.dk42 13 53 12
Morten NielsenFaglærer i Mad & Ernæring, Køgemn@fgu4you.dk61 28 05 91
Rasmus SkaaningFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri, Ringstedrs@fgu4you.dk51 39 59 35
Robin HingeFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg, Ringstedrhi@fgu4you.dk51 39 59 37
Susanne StryhnFaglærer i Handel & Kundeservice og Underviser i Dansk, Ringstedss@fgu4you.dk51 39 59 25
Søren JuelFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg, Faxesj@fgu4you.dk42 13 53 14
Terese Buchwald MikkelsenFaglærer i Mad & Ernæring, Faxetbm@fgu4you.dk51 39 59 24
Thomas Engell PedersenFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg, Køgetep@fgu4you.dk

Almenlærere

Alex RiisbergUnderviser i Matematik og Naturfag, Køge ar@fgu4you.dk
Anette MikkelsenUnderviser i Matematik, Ringstedam@fgu4you.dk28 56 02 61
Betina ThomsenUnderviser i Matematik og Naturfag, Faxebt@fgu4you.dk
Birgitte StisenUnderviser i Dansk og Samfundsfag, Køgebs@fgu4you.dk
Charlotte Lykke MøgelbergUnderviser i Dansk og Dansk som andetsprog og Ordblindelærer, Faxeclm@fgu4you.dk
Cæcilie KlinkwortUnderviser Matematik, PASE, Naturfag og Identitet & Medborgerskab, Køgeck@fgu4you.dk
Dorthe LethVejleder og Underviser, Ringsteddl@fgu4you.dk51 39 59 32
Irene Tove HansenUnderviser i Dansk og Identitet & Medborgerskab, Ringstedith@fgu4you.dk
Jane RosenkildeUnderviser i PASE og ansvarlig for KUU og STU, Køgejr@fgu4you.dk42 13 53 10
Kirsten Ditte FjordbakUnderviser i Dansk og Samfundsfag, Køgekf@fgu4you.dk
Lykke M. LykkeVejleder og Underviser i Matematik og PASE, Faxelml@fgu4you.dk42 13 53 09
Marianne DujardinUnderviser i Dansk, Engelsk og PASE, Ringstedmd@fgu4you.dk
Merete Stryhn LohseUnderviser i Dansk, Samfundsfag, Engelsk og PASE, Faxemsl@fgu4you.dk
Mette Stensgaard HansenUnderviser i Dansk, Dansk som Andetsprog og PASE i Køgemsh@fgu4you.dk
Sami K. AkinUnderviser i Matematik, Køgeska@fgu4you.dk
Sanne BundgaardUnderviser i Dansk og PASE, Køgesb@fgu4you.dk41 78 66 46
Sten Aamund NielsenUnderviser i Matematik og Naturfag i Ringstedsan@fgu4you.dk
Susanne StryhnFaglærer i Handel & Kundeservice og Underviser i Dansk, Ringstedss@fgu4you.dk51 39 59 25
Trine BakkedalUnderviser i Dansk, Identitet & Medborgerskab og Engelsk, Køgetba@fgu4you.dk
Vibeke HansenUnderviser i Engelsk og Ordblindelærer, Ringsted og Faxevh@fgu4you.dk40 88 48 38