Kontakt administrationen

56 63 37 00

Telefontid alle hverdage
kl. 8.00-12.00 og kl. 13.00-15.00

CVR-nummer: 39816369
EAN-nummer: 5798000561854

Kontakt os

Du er altid velkommen til at kontakte FGU Midt- og Østsjællands administration, der ligger på skolen i Køge. Du kan også kontakte de enkelte skoler eller medarbejdere direkte.

FGU Midt- og Østsjælland
Klemmenstrupvej 25
4600 Køge

Skoler

FGU Midt- og Østsjælland driver tre skoler i Køge, Faxe og Ringsted.

FGU-skolen i Køge

Klemmenstrupvej 25
4600 Køge

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
56 63 37 00

FGU-skolen i Faxe

Præstøvej 11 A+B
4640 Faxe

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
41 78 66 49

FGU-skolen i Ringsted

Ahorn Allé 48B
4100 Ringsted

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
42 13 53 06

Medarbejdere

I FGU Midt- og Østsjælland er vi ca. 55 medarbejdere fordelt på ledelse, stab, administration, faglærere, almenlærere og vejledere.

Ledelse

Jesper MadsenDirektørjm@fgu4you.dk51 39 59 38
Maja LarsenAfdelingschef, Ringstedml@fgu4you.dk61 28 05 84
Renata HobelØkonomi- og administrationschefrh@fgu4you.dk42 13 53 01
Sarah Macdonald ArnskovAfdelingschef, Faxe sma@fgu4you.dk61 28 05 90
Søren StryhnAfdelingschef, Køgesst@fgu4you.dk21 72 44 95

Stab

Abdullah AbdullatifIT-supporter, Ringstedaa@fgu4you.dk51 39 59 30
Anja ChristensenOrdblindevejleder ach@fgu4you.dk21 63 85 52
Klaus Ryan RasmussenIT-supporter, Køgekrr@fgu4you.dk51 39 59 27
Lilian PreussKøkkenmedhjælper, KøgeLpr@fgu4you.dk
Louise Rostgaard NielsenOrdblindevejlederlrn@fgu4you.dk61 42 30 70
Meryem KozanAC Konsulentmk@fgu4you.dk23 81 34 95
Nanna Kirstein NeumannKommunikationsmedarbejdernkn@fgu4you.dk20 26 39 68
Sofie Tønsberg-JensenSpecialkonsulent og International Projektkoordinatorshs@fgu4you.dk42 13 53 13
Stig Noe NielsenPedel, Køgesnn@fgu4you.dk51 39 59 39

Administration

Harpa Quistgaard SveinsdottirAdministrativ medarbejderhqs@fgu4you.dk41 78 66 49
Jeannie RasmussenAdministrativ medarbejderjra@fgu4you.dk42 13 53 00
Linda ØstergaardAdministrativ medarbejderloe@fgu4you.dk61 28 05 81
Malou KirkegaardAdministrativ medarbejdermki@fgu4you.dk51 39 59 35
Sophie Søndergaard HjorthAdministrativ medarbejderssh@fgu4you.dk41 78 66 41
Vibeke Søe HartvigsenAdministrativ medarbejdervsh@fgu4you.dk23 61 37 38

Vejledere

Dorthe LethVejleder og almenlærer PASE, Ringsteddl@fgu4you.dk51 39 59 32
Fritze TillischVejleder, Ringstedft@fgu4you.dk51 39 59 34
Githa LarsenVejleder, Køgegl@fgu4you.dk42 13 53 05
Ninette GradholtVejleder, Køgengd@fgu4you.dk51 39 59 26
Sanne KrøyerVejleder, Faxeskr@fgu4you.dk41 78 66 44

Faglærere

Andreas Brøsch LøchteFaglærer E-sport, Faxeabl@fgu4you.dk51 39 59 29
Annette KleiterFaglærer MedieGrafisk, Køgeak@fgu4you.dk41 78 66 43
Chris Erik ChristiansenFaglærer Gartneriet, Køgecch@fgu4you.dk21 43 03 49
Claus Hoff PetersenFaglærer Smeden, Køgecp@fgu4you.dk41 78 66 48
Finn LystrupFaglærer Fiskeri, Ringstedfl@fgu4you.dk51 39 59 40
Flemming HansenFaglærer Byg, Bolig & Anlæg, Ringstedfh@fgu4you.dk51 39 59 33
Jeanette HansenFaglærer Omsorg & Sundhed, Køgejh@fgu4you.dk61 28 05 83
Jeannette HashøjFaglærer Updezine, Køgejha@fgu4you.dk42 13 53 12
Jeanette Stahl SkaanningFaglærer Omsorg & Sundhed, Faxejss@fgu4you.dk51 39 59 28
Jonas Alec WyardFaglærer Mad & Ernæring, Faxejaw@fgu4you.dk51 39 59 24
Karina SchweitzFaglærer Mad & Ernæring, Køgeksc@fgu4you.dk61 28 05 91
Kit Kløcker OlsenFaglærer Byg, Bolig & Anlæg, Køgekit@fgu4you.dk42 13 53 11
Kennet HornFaglærer Byg, Bolig & Anlæg, Ringstedkho@fgu4you.dk20 18 77 97
Kristina AndersenFaglærer SKØN, Ringstedka@fgu4you.dk42 13 53 03
Michael Krøll EriksenFaglærer Byg, Bolig & Anlæg, Køgemke@fgu4you.dk29 41 25 69
Morten Krogsgaard HansenFaglærer Mad & Ernæring, Køgemkr@fgu4you.dk24 89 46 72
Per Anders MusiatFaglærer Mad & Ernæring, Ringstedpam@fgu4you.dk20 59 15 16
Rasmus SkaaningFaglærer Fiskeri, Ringstedrs@fgu4you.dk
Rikke Labori OlsenFaglærer Gartneriet, Køgerlo@fgu4you.dk20 47 49 14
Szaida SippeckiyFaglærer Omsorg & Sundhed, Ringstedszs@fgu4you.dk51 39 59 31
Søren StarlumFaglærer Smeden, Køgessa@fgu4you.dk20 30 69 55
Søren JuelFaglærer Byg, Faxesj@fgu4you.dk42 13 53 14
Wåge Alkær MeinertFaglærer Byg, Bolig & Anlæg, Ringstedwme@fgu4you.dk20 21 63 28

Almenlærere

Alex RandlevAlmenlærer matematik og naturfag, Faxealr@fgu4you.dk61 28 05 82
Alex RiisbergAlmenlærer matematik, Køge ar@fgu4you.dk61 28 05 93
Anette MikkelsenAlmenlærer dansk, matematik og PASE, Ringstedam@fgu4you.dk51 39 59 21
Cessie MouritzenCo-teachercm@fgu4you.dk21 58 03 75
Christine HolmAlmenlærer dansk, DSA og SPS-instruktør, Faxecho@fgu4you.dk41 78 66 40
Dorte Odsgaard AndersenAlmenlærer dansk og engelsk, Ringsteddoa@fgu4you.dk40 46 21 96
Dorthe LethVejleder og almenlærer PASE, Ringsteddl@fgu4you.dk51 39 59 32
Jane RosenkildeSTU-underviser, Køgejr@fgu4you.dk42 13 53 10
Jessi Stella HenriksenAlmenlærer dansk og engelsk, Faxejsh@fgu4you.dk20 26 70 64
Lene Susanne PedersenCo-teacher, Faxe lsp@fgu4you.dk20 27 71 06
Linda Hejselbak ChristiansenAlmenlærer dansk og PASE, Køgelhc@fgu4you.dk61 96 14 42
Lykke M. LykkeAlmenlærer dansk, PASE og samfundsfag & vejleder, Køgelml@fgu4you.dk42 13 53 09
Marianne DujardinAlmenlærer dansk og engelsk, Ringstedmd@fgu4you.dk24 47 20 96
Marie Louise HansenFor-forløb underviser, Faxe mlh@fgu4you.dk24 65 08 64
Morten Arndt OlsenAlmenlærer matematik og naturfag, Ringstedmao@fgu4you.dk
Pia Jane JensenSTU-underviser, Køgepjj@fgu4you.dk20 28 97 63
Pia SahlbergAlmenlærer dansk og engelsk, Køgepsa@fgu4you.dk42 13 53 08
Rebecca GigasAlmenlærer matematik, Køgereg@fgu4you.dk41 78 66 42
Sami K. AkinAlmenlærer matematik, Køgeska@fgu4you.dk41 78 66 45
Søren GaedtSTU-Underviser, Køgesga@fgu4you.dk29 40 42 39
Vicki Skov KrogtoftAlmenlærer, Køgevkr@fgu4you.dk23 64 12 83