Kontakt administrationen

56 63 37 00

CVR-nummer: 39816369
EAN-nummer: 5798000561854

Kontakt os

Du er altid velkommen til at kontakte FGU Midt- og Østsjællands administration, der ligger på skolen i Køge. Du kan også kontakte de enkelte skoler eller medarbejdere direkte.

FGU Midt- og Østsjælland
Klemmenstrupvej 25
4600 Køge

Skoler

FGU Midt- og Østsjælland driver tre skoler i Køge, Faxe og Ringsted.

FGU-skolen i Køge
(AGU, PGU og EGU)

Klemmenstrupvej 25
4600 Køge

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
56 63 37 00

FGU-skolen i Faxe
(AGU, PGU og EGU)

Præstøvej 11 A+B
4640 Faxe

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
41 78 66 49

FGU-skolen i Ringsted
(PGU og EGU)

Haraldstedvej 47
4100 Ringsted

kontakt@fgu4you.dk sikkerpost@fgu4you.dk
51 39 59 22

FGU-skolen i Ringsted
(AGU)

Ahorn Allé 1
4100 Ringsted

kontakt@fgu4you.dk
sikkerpost@fgu4you.dk
51 39 59 21

Medarbejdere

I FGU Midt- og Østsjælland er vi ca. 65 medarbejdere fordelt på ledelse, administration, faglærere, undervisere og vejledere.

Ledelse

Tommy SylvestDirektørtsy@fgu4you.dk23 34 68 17
Anders Bentsen-BøhmAfdelingschef i Køgeabb@fgu4you.dk60 57 98 45
Henrik Bøll LarsenAfdelingschef i Ringsted og Faxehbl@fgu4you.dk61 28 05 84
Renata HobelØkonomi- og administrationschefrh@fgu4you.dk42 13 53 01

Administration

Alice PedersenStudiesekretær, Ringstedap@fgu4you.dk51 39 59 22
Charlotte Thornberg BachAdministrativ medarbejder, Faxectb@fgu4you.dk41 78 66 49
Jeannie RasmussenStudiesekretær, Køgejra@fgu4you.dk42 13 53 00
Kent RoseIT-supporter i Køgekr@fgu4you.dk51 39 59 27
Lotte NielsenAdministrativ medarbejder, Køgeln@fgu4you.dk42 13 53 08
Sarah Macdonald ArnskovUddannelseskoordinatorsma@fgu4you.dk61 28 05 90
Sofie Haagen SchmithKommunikationsmedarbejdershs@fgu4you.dk42 13 53 13
Susanne Frost MichaelsenAdministrativ medarbejder, Køgesfm@fgu4you.dk61 28 05 88

Vejledere

Dorthe LethVejleder og Underviser, Ringsteddl@fgu4you.dk61 43 95 88
Fritze TillischVejleder, Ringstedft@fgu4you.dk81 10 08 76
Githa LarsenVejleder, Køgegl@fgu4you.dk42 13 53 05
Lykke M. LykkeVejleder og Underviser i Matematik og PASE, Faxelml@fgu4you.dk42 13 53 09
Sanne KrøyerVejleder, Faxeskr@fgu4you.dk41 78 66 44
Sidsel HøgVejleder i Køgesh@fgu4you.dk51 39 59 26

Faglærere

Abdullah AbdullatifFaglærer i Kommunikation & Medier, Ringstedaa@fgu4you.dk60 46 79 53
Anders JørgensenFaglærer i Industri, Plast & Metal og Service & Transport, Køgeaj@fgu4you.dk42 13 53 02
Anja OlsenFaglærer i Turisme, Kultur & Fritid, Ringstedao@fgu4you.dk61 28 05 86
Annette KleiterFaglærer i Kommunikation & Medier, Køgeak@fgu4you.dk41 78 66 43
Birgit EllegaardFaglærer i Omsorg & Sundhed, Faxebe@fgu4you.dk81 10 08 53
Christian HaugaardFaglærer i Turisme, Kultur & Fritid, Køgech@fgu4you.dk42 13 53 11
Christian TranbergFaglærer i Mad & Ernæring, Ringstedct@fgu4you.dk51 39 59 23
Claus Hoff PetersenFaglærer i Industri, Plast & Metal og Service & Transport, Køgecp@fgu4you.dk41 78 66 48
Egon HansenFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri, Køgeeh@fgu4you.dk61 28 05 87
Emma Elmelund JakobsenFaglærer i Mad & Ernæring, Køgeej@fgu4you.dk41 78 66 47
Erika HasselbalchFaglærer i Miljø & Genbrug, Ringstedeha@fgu4you.dk30 73 48 86
Finn LystrupFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri, Ringstedfl@fgu4you.dk20 64 93 00
Flemming HansenFaglærer i Industri, Plast & Metal og Byg, Bolig & Anlæg, Ringstedfh@fgu4you.dk20 90 51 02
Helle NilssonFaglærer i Turisme, Kultur & Fritid, Faxehn@fgu4you.dk
Jan SengerFaglærer i Kommunikation & Medier, Ringstedjs@fgu4you.dk88 32 63 44
Jeanette HansenFaglærer i Omsorg & Sundhed, Køgejh@fgu4you.dk61 28 05 83
Jeannette HashøjFaglærer i Handel & Kundeservice, Køgejha@fgu4you.dk42 13 53 12
Kasper LindquistUnderviser i Engelsk og Faglærer i Kommunikation & Medier, Køgekl@fgu4you.dk41 78 66 45
Lea ThøfnerFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri, Køgelt@fgu4you.dk42 13 53 04
Michael GermerFaglærer i Mad & Ernæring, Faxemg@fgu4you.dk42 13 53 03
Morten NielsenFaglærer i Mad & Ernæring, Køgemn@fgu4you.dk61 28 05 91
Rasmus SkaaningFaglærer i Jordbrug, Skovbrug & Fiskeri, Ringstedrs@fgu4you.dk61 51 14 12
Robin HingeFaglærer i Industri, Plast & Metal og Byg, Bolig & Anlæg, Ringstedrhi@fgu4you.dk20 90 51 00
Steffen KochFaglærer Byg, Bolig & Anlæg og Miljø & Genbrug, Køgesk@fgu4you.dk42 13 53 06
Susanne StryhnFaglærer i Handel & Kundeservice og Underviser i Dansk, Ringstedss@fgu4you.dk51 39 59 25
Søren JuelFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg, Faxesj@fgu4you.dk42 13 53 14
Terence QuakernaatFaglærer i Byg, Bolig & Anlæg, Miljø & Genbrug, Køgetq@fgu4you.dk42 13 53 07
Terese Buchwald MikkelsenFaglærer i Mad & Ernæring, Ringstedtbm@fgu4you.dk51 39 59 24

Undervisere

Alex RiisbergUnderviser i matematik i Køge ar@fgu4you.dk
Anette MikkelsenUnderviser i Matematik, Ringstedam@fgu4you.dk28 56 02 61
Anne-Marie HansenUnderviser i Dansk og Ordblindelærer, Køgeamh@fgu4you.dk
Barbara KatlevUnderviser i Dansk og Naturfag, Ringstedbk@fgu4you.dk26 51 25 61
Betina ThomsenUnderviser i Matematik og Naturfag, Faxebt@fgu4you.dk
Birgitte StisenUnderviser i Dansk i Ringsted og i Dansk som Andetsprog i Køgebs@fgu4you.dk
Charlotte Lykke MøgelbergUnderviser i Dansk og Dansk som andetsprog og Ordblindelærer, Faxeclm@fgu4you.dk
Cæcilie KlinkwortUnderviser Matematik, PASE og Naturfag, Køgeck@fgu4you.dk
Dorthe LethVejleder og Underviser, Ringsteddl@fgu4you.dk61 43 95 88
Jane RosenkildeUnderviser i PASE og ansvarlig for KUU og STU, Køgejr@fgu4you.dk42 13 53 10
Jens Zacharias BuhlUnderviser i Dansk og Identitet & Medborgerskab, Ringstedjzb@fgu4you.dk
John G. JensenUnderviser i Matematik, Køgejgn@fgu4you.dk
Kasper LindquistUnderviser i Engelsk og Faglærer i Kommunikation & Medier, Køgekl@fgu4you.dk41 78 66 45
Kirsten Ditte FjordbakUnderviser i Dansk og Samfundsfag, Køgekf@fgu4you.dk
Lykke M. LykkeVejleder og Underviser i Matematik og PASE, Faxelml@fgu4you.dk42 13 53 09
Marianne DujardinUnderviser i Dansk og Samfundsfag, Faxemd@fgu4you.dk
Merete Stryhn LohseUnderviser i Dansk og Samfundsfag, Faxemsl@fgu4you.dk
Sacha WillumsenUnderviser i Matematik, Ringstedsw@fgu4you.dk40 41 06 54
Sami K. AkinUnderviser i Matematik, Køgeska@fgu4you.dk
Sanne BundgaardUnderviser i Dansk, Køgesb@fgu4you.dk41 78 66 46
Susanne StryhnFaglærer i Handel & Kundeservice og Underviser i Dansk, Ringstedss@fgu4you.dk51 39 59 25
Trine BakkedalUnderviser i Dansk og Identitet & Medborgerskab, Køgetba@fgu4you.dk
Vibeke HansenUnderviser i Engelsk og Ordblindelærer, Ringsted og Faxevh@fgu4you.dk40 88 48 38